0,00 € KOŠÍK

Jika: Kúpeľňový nábytok - praktický pomocník aj dizajnový prvok

Kúpeľňa je miesto, kde začínate svoj deň, a preto počas ranného zhonu potrebujete mať všetko po ruke. Zároveň je tiež miestom, kde radi relaxujete a užívate si svoj čas pre seba. Ak práve zariaďujete novú kúpeľňu, možno premýšľate, ako dosiahnuť harmónia medzi funkčným a štýlovým vybavením. Zásadný je výber vhodného nábytku s dostatkom úložného priestoru a skôr jemnými, elegantnými líniami, ktoré priestoru dodajú útulný vzhľad. Na príjemný minimalistický štýl vsádza aj česká značka kúpeľňového vybavenia Jika, ktorej nábytok prepája praktické prvky s jedinečným dizajnom.

Kým začnete vyberať
Pred samotným výberom dizajnu nábytku, ktorý by sa vám páčil, sa uistite, že volíte nábytok vhodný pre použitie v kúpeľni. Takéto skrinky totiž musia byť vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné proti vzdušnej vlhkosti i proti mechanickému poškodeniu. Zamerajte sa na kvalitu prevedenia, skúste bezproblémové otváranie aj zatváranie dvierok a zásuviek, pozrite sa na koľko cyklov je otváranie testované, aby vám nábytok dlho vydržal, a u závesných skriniek si overte tiež ich nosnosť.

Myslite tiež na to, aby vám nábytok poskytol dostatok úložného miesta a ponúkol chytré riešenia zodpovedajúce vášmu typu kúpeľne. Ak ste napríklad majiteľovi malé kúpeľne, budú pre vás ideálnou voľbou vysoké závesné skrinky. V neposlednom rade nezabudnite tiež na to, že zvolený dizajn nábytku by mal ladiť s celkovým pojatím kúpeľne a jeho farby by mali korešpondovať s vybranými obkladmi a dlažbou.

Ničím nerušená elegancia
SolidstavPre rad nábytku Mio-N, ktorá nahradila pôvodnú sériu Mio, je charakteristický minimalistický dizajn. Čistý a jednoduchý štýl ešte viac umocňuje absencia úchytiek za použitia systému otvárania push to open a jemné prevedenie v nestarnúcej bielej farbe s leskom na čelách a matnými boky alebo v prírodnom drevodekore jaseň. Nábytok v bielej farbe kúpeľňu prežiari a tiež opticky zväčší, prírodné tóny a dekór dreva zase dodajú nádych tepla.
Hlavnou výhodou nábytku je vysoko kvalitné spracovanie s dôrazom na funkčnosť. Počas každodenného použitia oceníte napríklad plnovýsuvné pojazdy zásuviek renomovanej nemeckej firmy Hettich s celoživotnou garanciou kvality, ktoré umožňujú ľahký prístup ku všetkým uloženým veciam. Kvalitné dverné pánty testované na 20 000 cyklov potom zabezpečí dlhú životnosť nábytku. Zásuvky sú testované na záťaž 30 kg. Vďaka ABS hranám lepeným PUR lepidlom je nábytok maximálne odolný proti vlhkosti. Pestrá ponuka nábytku od skriniek pod umývadlo až po vysokej skrinky zabezpečuje veľkú variabilitu a praktické vybavenie kúpeľne takmer všetkých rozmerov.

V hlavnej úlohe je úložný priestor
SolidstavNábytok značky Jika, Lyra Plus VIVA, poskytuje dostatočný priestor pre uloženie všetkých prípravkov, doplnkov a ďalších nevyhnutností, ktoré vo svojej kúpeľni potrebujete mať. Jeho línie podčiarkuje prevedenia v obľúbenej bielej farbe s leskom na čelách a matnými boky, zatiaľ čo masívne úchytky z brúseného niklu mu dodávajú výrazný a osobitý štýl.

Môžete vyberať zo širokej ponuky - od skriniek pod umývadlo s rozmermi 40 alebo 55 cm, cez skrinky pod umývadlo s dvoma zásuvkami vybavenými brzdou a dojazdom, ktoré sú k dispozícii v rozmeroch 50, 55 alebo 60 cm, až po strednú a vysokú skrinku s poličkami . Otvorené poličky u vysokej skrinky predstavujú nielen praktický priestor pre uloženie vecí, ale pomocou najrôznejších doplnkov vám pomôžu kúpeľňu doladiť do najmenších detailov. Rovnako ako u rady Mio-N je samozrejmosťou kvalitné spracovanie, použitie prvotriednych komponentov a vysoká odolnosť proti vlhkosti, už zabezpečujú ABS hrany lepené PUR lepidlom.

 

 

 

 

 

Miesto pre relax
SolidstavS nábytkom z radu Tigo N si môžete vytvoriť oázu pokoja v každej kúpeľni. Decentné prevedenie v bielej farbe s leskom na čelných plochách, alebo v atraktívnom drevodekore svetlého jaseňa s výraznou štruktúrou dreva mu dodáva upokojujúce vzhľad. Príjemný dojem umocňujú aj moderné pololesklé kovové úchytky. Vďaka rozmerom a vysokej variabilite ide o skvelé riešenie aj pre malé kúpeľne.

 

 

Aby kúpeľňa vydržala krásna dlho
K tomu, aby ste sa v kúpeľni cítili dobre aj po rokoch, potrebujete nielen rozvážny výber designu. Kúpeľňový nábytok vyžaduje špecifickú starostlivosť, preto prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zachovať jeho krásu:
• Nevystavujte nábytok dlhodobému pôsobeniu stojace či stekajúcej vody - ani v prípade, že je vyrobený z odolných materiálov. Pokiaľ ho počas sprchovania postriekate, vždy ho utrite do sucha.
• Nezaťažujte kúpeľňový nábytok dlhodobým pôsobením vysokej vzdušnej vlhkosti. Pokiaľ dôjde k veľkému nárastu, napríklad počas kúpania alebo dlhého sprchovanie, vždy dobre vyvetrajte.
• Pri upratovaní nepoužívajte agresívne a abrazívne čistiace prostriedky, mohlo by totiž nábytok poničiť. Ideálne ho umyte jemnou látkou namočenou v mydlovej vode, ktorú dobre vyžmýkajte. Potom nezabudnite skrinky utrieť do sucha.
• Na čistenie zrkadiel používajte opäť iba jemnú tkaninu namočenú v mydlovej vode, dobre vykrúcanou. Zrkadlo je potrebné vytrieť dosucha. V žiadnom prípade na zrkadlá nestriekajte čističe okien, pretože po stečeniu na hranu by mohlo dôjsť časom ku korózii striebornej vrstvy na hrane zrkadla.

Partneri